Краля на клея Рафаел Надал напомни за най-добрата си форма защити титлата си от Мастърса в Рим.

Надал победи световния №1 Новак Джокович с 6:0, 4:6, 6:1, в страхотен финал продължил 2 час и 25 минути.

Титлата бе девета за Матадора от италианската столица, а това бе финал №5 между него и Ноле в този турнир, като балансът е 3:2 в полза на испанеца.

Това бе и първи трофей за Надал през този сезон, след разочарованията, които претърпя на клей и загубения финал в Австралия именно от Джокович. Титлата идва и в чудесен момент, седмица преди Ролан Гарос.

В първия сет Надал буквално разпиля своя съперник. Той взе частта с 6:0, което не се среща всеки ден, особено когато световният №1 е срещу теб.

Е, това обаче е Надал. Той направи резултат 6:0 за четвърти път от началото на турнира, но определено този бе най-впечатляващият.

Зрителите по трибуните не можеха да повярват, а Джокович изглеждаше безпомощен.

Сърбинът не намираше отговор на невероятната игра на Надал. На моменти Ноле изглеждаше отчаян, а всеки удар на Матадора бе перфектен.

Три пробива и сет на нула.

Снимка: Getty images/ Guliver photos

Във втората част обаче нещата се обърнаха. Джокович показа невероятен характер и се върна в мача.

Той пропусна брейкбол в четвъртия гейм, а в седмия изоставаше с 0:40 при свой сервис.

Изглеждаше сякаш Надал ще пробие и ще сервира за титлата, но сърбинът се измъкна.

Този развой на гейма вдъхна импулс в играта му и той успя да направи пробив при 5:4 в своя полза, с което грабна и сета.

В третата част обаче кошмарите за Ноле се върнаха. Частта бе почти идентична на първата, с малката разлика, че Джокович поне взе един гейм.

6:1 за Надал и отново пълна доминация. Всеки удар на Матадора се получаваше, докато Джокович правеше грешка след грешка.

Така напълно заслужено Надал грабна титлата и даде сериозна заявка за тотална доминация и на Ролан Гарос.