Световната №6 Петра Квитова заличи последните австралийски надежди за домакинска титла на първия турнир от Големия шлем.

Чехкинята победи категорично намиращата се на теория в добра форма Ашли Барти с 6:1, 6:4 за само час и 10 минути и ще играе на шестия си полуфинал в Шлема.

Квитова игра полуфинал в Австралия през 2012 година, когато загуби в три сета от Мария Шарапова.

Embed from Getty Images

Сега ще търси първата си титла в Шлема от 2014-а и с играта си дава заявка за основен фаворит. Още повече, че на полуфинала ще се изправи срещу тенисистка, която има нулев опит на подобна фаза - американската сензация Даниеле Колинс.

Петра заби 25 уинъра срещу само осем за австралийката и спечели всичките си сервис геймове. През втората част постигна пробив при 4:4, за да избегне решителен трети сет.

Другите четвъртфинални срещи са във вторник - Уилямс срещу Плишкова и Свитолина срещу Осака.