Даниил Медведев пропусна шанса си да мине пред Рафаел Надал още тази седмица и да е №2 в ранглистата на мъжкия тенис. Руснакът загуби на старта на турнира в Ротердам от Душан Лайович.

Сърбинът спечели със 7:6, 6:4, като в края на втория сет руският ас потроши две ракети. Особено зрелищно си замина втората, която бе безжалостно удряна няколко пъти в корта, след като двойна грешка даде пробив на Лайович при 4:4 и остави мача в ръцете на съперника.

Преди този инцидент Мадведев също се държеше странно. Той няколко пъти си говореше сам на стола в почивките, с иронична усмивка, отправена към незнайно кого. Веднъж по време на разиграване се обърна с гръб към съперника, който сякаш се изненада от това и прати топката в мрежата.

Изобщо - Даниил не е най-обикновеният тенисист, а маската на невъзмутимост понякога пада и се вижда един доста странен тип с непредвидими действия.

Медведев изостава със 115 точки от Надал и му трябваха две победи в Нидерландия, за да го изпревари.

Другата голяма изненада в Ротердам бе отпадането на Александър Зверев, който бе победен с 5:7, 3:6 от казахстанеца Александър Бублик. Така поставените под номер 1 и 3 в схемата напуснаха турнира.

Андрей Рубльов обаче показа нерви от стомана срещу надъхания бивш номер едно в света Анди Мъри и го победи със 7:5, 6:2.

Британецът не игра лошо, освен това очевидно проблемите с травми са зад гърба му и изглеждаше добре кондиционно. Но просто в момента не е на нивото на хора като Рубльов, които от месеци не пропускат голям турнир и се представят успешно там. Световният №8 е един от фаворитите в Ротердам, а на четвъртфинал ще срещне победителя от Давид Гофен - Жереми Шарди (техният мач е днес).

Друг руснак - Карен Хачанов, също победи - 6:2, 6:2 над британеца Камерън Нори. На четвъртфинал той чака Стефанос Циципас или Хуберт Хурчак, които се срещат днес.