Даниил Медведев се класира за финала на Мастърса в Шанхай след впечатляваща победа над Стефанос Циципас - 7:6(5), 7:5 за час и 39 минути.

Азиатската публика видя много оспорван сблъсък, което се и очакваше, но руснакът показа по-голяма психологическа устойчивост в решителните моменти на двата сета.

Той се превърна в истински кошмар за гръцкия си съперник, като го побеждава за пети пореден път в също толкова изиграни двубоя.

Така Даниил продължава вълшебното си представяне през тази година и е на мач от четвъртата си титла в нея. Финалът е общо девети и шести пореден за него.

В първия сет двамата сервираха по страхотен начин, като единствените колебания бяха за руснака при 4:4, когато изостана с 0:40 на своето подаване, но успя да го измъкне.

Така се стигна до тайбрек, в който двамата продължаваха да не грешат на сервис, но в самия край Циципас се предаде и загуби с 5:7 точки.

Вторият сет бе далеч по-колеблив и за двамата играчи. Циципас бе пробит в началото и се стигна до 5:4 и сервис на руснака. Тогава обаче бе ред на Стефанос да покаже характер и той върна пробива, за да изравни за 5:5.

Още в следващия гейм допусна срив и там всичко за него свърши. Медведев взе подаването си на нула и затвори мача.

Руснакът спечели Мастърса в Синсинати през тази година и сега е много близо до втория си трофей от категория ATP1000. За целта ще трябва да победи на финала Матео Беретини или Александър Зверев.