Даниил Медведев спечели втората си Мастърс титла в кариерата, след като победи Александър Зверев на финала в Шанхай с 6:4, 6:1 за час и 14 минути.

Уникалната година на руснака продължава с четвъртата му титла, която дойде в шестия му пореден финал.

Трофеят е общо седми и идва след впечатляващи победи над Камерън Нори, Васек Поспишил, Фабио Фонини, Стефанос Циципас и Зверев. Спечели го без да загуби нито сет.

До момента имаше четири загуби в четири мача срещу германския си съперник, но днес не му остави никакъв шанс. Показа обичайното си ниво от тази година и беше като робот, който връща всичко от основната линия.

Вторият сет бе почти съвършен за руснака, който искаше не просто да спечели големия турнир, но и да го направи по запомнящ се начин.

Зверев, който победи Федерер на четвъртфиналите, допусна късен пробив в първия сет, макар че преди това се върна от изоставане с 0:3.

Единственият оспорван момент през втората част бяха първите два гейма, които бяха по-дълги, но отново бяха на сметката на Медведев. До края Зверев взе едно от подаванията си, но разочарованието за него е голямо.

След края Медведев изобщо не реагира бурно и поведението му бе сякаш всяка седмица печели Мастърс титли. Цялостното му представяне през тази година е на един голям шампион.

Точките, които печели шампионът на турнира в София, го оставят на четвъртата позиция в ранглистата, но до края на годината има реален шанс за първи път да влезе в топ 3.