Новак Джокович и Рафаел Надал постигнаха нови експресни победи в два сета, за да осигурят място на отборите си в четвъртфиналите на АТР Cup.

Ноле излезе на корта срещу Кристиан Гарин, във втори мач от сблъсъка между Сърбия и Чили.

Пре тях Душан Лайович успя да победи Николас Жари с 6:2, 7:6, а бързата победа на Джокович с 6:3, 6:3 осигури сръбския успех.

Западните ни съседи загубиха мача на двойки, но той бе без абсолютно никакво значение за крайното класиране.

Така с трите си успеха в групата, Сърбия уверено зае първата позиция и вече мисли за четвъртфиналите, докато Франция и ЮАР влизат във финална битка за втората позиция, която може да прати един от двата тима в елиминациите.

Снимка: Getty Images/Guliver Photos

Световният №1 Рафаел Надал имаше малко по-трудна задача, но също успя да победи в два сета. Той се наложи над японеца Йошихито Нишиока със 7:6, 6:4 за 2 часа и 7 минути.

Мнозина очакваха Матадора за приключи мача доста по-бързо, но и този успех стигна на Испания да си подпечата първото място в групата с три победи от три мача.

Преди мача между Надал и Нишиока, Роберто Баутиста Агут победи Го Соеда с 6:2, 6:2.

Днес се изигра и мача между Австрия и Полша. Той изненадващо бе спечелен от поляците, което означаваше, че и двата тима губят шансове за едно от първите две места в групата си. Те ще бъдат разпределени между Хърватия и Аржентина.