Рафаел Надал изглежда като човек, обсебен от мисия на Откритото първенство на Австралия. Испанецът прегази в много стегнат стил своя сънародник Пабло Карено Буста за 100 минути игра - 6:1, 6:2, 6:4.

Донякъде мачът приличаше на този на Новак Джокович 24 часа по-рано срещу японеца Нишиока, а от Карено Буста определено се очакваше по-сериозна съпротива.

Надал обаче е страхотен в Мелбърн. В първия сет той даде един гейм на съперника, като го проби два пъти. За цялата втора част му даде две точки на свое подаване, като отново проби това на Буста два пъти.

Едва в сет №3 се появи искра на съпротива в световния №30, но при 2:2 лидерът в ранглистата пак проби подаването му, за да вземе аванс, от който нямаше връщане назад за сънародника му.

Надал чака победителя от мача Карен Хачанов - Ник Кирьос на осминафинал, чакаме го и ние, а и целият свят на тениса. Особено, ако е срещу австралиеца. Тяхната вражда не е новина, а Кирьос си позволи да иронизира с жестове и мимики Рафа преди два дни в мача си срещу Жил Симон.

Испанецът не коментира и показа, че не обръща внимание, но - бъдете сигурни - няма да пропусне да натрие носа на Ник, ако получи такава възможност на корта.

В други интересни мачове от ранната сесия в Мелбърн, Гаел Монфис сложи край на историята на Ернест Гулбис с 3:0 сета - 7:6, 6:4, 6:3, а Доминик Тийм даде гейм, но не и надежда на Тайлър Фриц (САЩ) - 6:2, 6:4, 6:7, 6:4.

Андрей Рубльов продължава да оправдава предсказанията на Роджър Федерер, че може да е изненадата на Australian open и елиминира Давид Гофен с обрат - 2:6, 7:6, 6:4, 7:6.

Руснакът ще срещне на осминафинал победителя от двубоя Фернандо Вердаско - Александър Зверев.