Рафаел Надал започна изключително силно Мастърса на червени кортове в Рим.

Испанецът безпроблемно победи за час игра босненеца Дамир Джумхур със 6:1, 6:0, в мач от втория кръг на турнира.

Краля на клея буквално разпиля своя съперник, който успя да спечели само един гейм в мач, при това доста трудно, спасявайки брейкбол за Надал.

Докато в продължилия 34 минути първи сет имаше няколко по-завързани гейма, то във втория сет Надал отвя Джумхур за 26 минути, давайки му едва седем точки.

В третия кръг Надал ще играе срещу победителя от мача между Робин Хаасе и Денис Шаповалов.

В двруга среща от турнира представителят на домакините Фабио Фонини изненадващо отстрани един от фаворитите Доминик Тийм.

Снимка: БТА

Австриецът, който преди броени дни победи Рафаел Надал в Мадрид, отстъпи с 4:6, 6:1, 3:6 и няма да успее да защити миналогодишния си полуфинал в турнира.

Всички тенис турнири от веригите ATP 1000, 500, както и избрани от ATP 250 се излъчват на живо в България от Mtel Sport 1 и Mtel Sport 2.