Рафаел Надал записа третата си поредна убедителна победа на Мастърса в Рим - 6:4, 6:0 над сънародника Фернандо Вердаско в четвъртфиналите.

Матадора в трети пореден мач взе сет с 6:0 и се класира за 11-ия си полуфинал в италианската столица.

Там ще се изправи срещу Стефанос Циципас, който от статистическа гледна точка може да е много притеснен за предстоящия сблъсък.

От всичките 10 полуфинала в Рим, Надал не е губил нито един. Съперникът му обаче има предимство, че е по-отпочинал, тъй като се класира без игра след отказването на Роджър Федерер.

Срещу Вердаско Матадора бе пробит за първи път на турнира, като това се случи още в откриващия гейм на мача. След това обаче направи още два пробива и общо пет в мача, за да бие за час и 39 минути.