Шесткратният победител на финалния Мастърс - Роджър Федерер, победи Кевин Андерсън с 6:4, 6:3 и завърши като първи групата "Лейтън Хюит" в Лондон.

Двамата съперници се класират за полуфиналите след сблъсък, който продължи час и 18 минути.

Победата бе пета от общо шест мача за Маестрото срещу този съперник, но тя не дойде възможно най-лесно.

Първият сет бе равностоен преди Федерер да направи пробив, който бе върнат моментално. Все пак нов за 5:4 се оказа ключов. В последния гейм швейцарецът спаси три брейкбола и показа железни нерви преди да поведе след 6:4.

Втората част бе далеч по-рутинна за него. Пробив за 4:3 донесе солиден аванс и въпреки два изпуснати мачбола, Федерер заслужено чака спокойно класиралия се втори от другата група.

А той ще бъде решен от утрешните мачове. Възможен е всякакъв сценарий, но при победа на Джокович над Чилич, мечтата за мечтания финал между двете най-големи имена в турнира остава.