Рафаел Надал се класира за четвъртфиналите на турнира в Барселона след трудна победа с 2:1 сета над Кей Нишикори.

Матадора продължава преследването си на рекордна 12-а титла в надпреварата, а днес му бяха нужни цели 2 часа и 20 минути за крайното 6:0, 2:6, 6:2.

Феновете на корт "Рафаел Надал" видяха страхотен мач, в който двамата си разменяха инициативата.

Световният №3 си взе поука от вчерашния мач с Иля Ивашка, в който загуби първия сет и днес беше безпощаден в началото. Спечели откриващата част с 6:0, печелейки 27 от общо 40 изиграни точки.

Нишикори обаче се отърси от кошмарното начало и бе преобразен за втората част. Проби за 2:1 в своя полза, след това пропусна две възможности за 4:1, но въпреки това затвори частта с 6:2 след много стабилна игра от основната линия.

Третият сет бе най-оспорван, макар и резултатът да не подсказва нещо подобно. Още в началото световният №39 изпусна три поредни възможности да пробие и вместо това на свой ред се провали в подаването си за 1:3. Рафа поведе с три гейма разлика и нямаше как да даде инициативата до края, завършвайки с 6:2.

Това беше общо 13-ата му победа срещу японеца в 15 мача и шеста на червени кортове.

На четвъртфиналите Рафа ще играе с британеца Камерън Нори.