Френският ветеран Гаел Монфис, известен с атрактивният си тенис, е първият финалист на тазгодишния Sofia Open.

Световният №20 победи със 7:5, 6:0 американеца Маркос Гирон, за да достигне своя 32-и АТР финал в кариерата.

Така Монфис ще се бори за титлата в София след само час и 52 минути тенис, които прекара на корта за целия турнир.

Той стартира от втория кръг като втори поставен в схемата, а там имаше късмета неговият опонент Иля Ивашка да се откаже заради травма. На четвъртфиналите Монфис победи Джанлука Магер само за 49 минути, а днешният триумф над Гирон му отне 63.

Така експресно той достигна финала, където ще очаква един измежду миналогодишния шампион Яник Синер и сърбина Филип Краинович.

Днес интрига имаше в интересния първи сет, в който двамата размениха по пробив, а когато изглеждаше, че нещата отиват към тайбрек, Гале Мофис успя да открадне драматичния 12-и гейм, в който сервираше Гирон.

Французинът пропусна два сетбола, но от третия шанс не сбърка и спечели първия сет.

Това сякаш пречупи Гирон, който набързо загуби втория сет, в който така и не взе гейм, отансяйки унизителен "геврек".