Новак Джокович се класира за полуфиналите на Мастърса в Рим след трудна победа с 2:1 сета над Доминик Кьопфер - 6:3, 4:6, 6:4 в мач, който продължи 2 часа и 12 минути.

Световният №1 имаше няколко значими срива в играта си срещу квалификанта, който на свой ред показа страхотно ниво, с което изнерви по-елитния си съперник.

Така Ноле ще се изправи на полуфиналите срещу Каспър Рууд, който шокира фаворитът на домакините Матео Беретини след обрат - 4:6, 6:3, 7:6(5).

Белградчанинът започна устремно и взе първите четири гейма в двубоя, но Кьопфер върна двата пробива и намали до 3:4. Джокович реагира и отново направи серия от четири гейма, с която взе първия сет и поведе с 2:0 във втория.

Сърбинът обаче продължи да допуска нетипично много грешки и позволи на Кьопфер да изравни за 3:3, а в последствие 97-ият в света германец дори стигна до пълен обрат след нов брейк за 6:4.

Джокович все пак показа класа в третия сет и с още два пробива в третия и в деветия гейм стигна до крайната победа, негова 29-а в 30 мача през сезона, като единственото му поражение дойде след дисквалификация на Откритото първенство на САЩ заради неволен удар с топка срещу съдия на линията при завършено разиграване.

Сърбинът обаче пропусна 15 от 21 възможности за пробив, като Кьопфер реализира всяка една от четирите, които получи в двубоя.