Защитаващият титлата си Новак Джокович стигна 11-ия си четвъртфинал на Australian Open след убедителна победа с 6:3, 6:4, 6:4 над аржентинеца Диего Шварцман.

Седемкратният шампион бе разочарован от представянето си в първия сет, но постигна пробив над 14-ия в света в осмия гейм..

Шварцман се върна в играта в хода на втория сет, когато достигна пробив след изоставане от 0:3, но бързо беше върнат в реалността, като това се оказа единственият му силен момент в мача.

Въпреки че победата е с 3:0, представянето на Джокович не бе впечатляващо като мача с Йошихито Нишиока в предишния кръг, тъй като сърбинът имаше проблеми на няколко от своите подавания.

В четвъртфиналите той ще играе с Милош Раонич, който постигна чиста победа над Марин Чилич с 6:4, 6:3, 7:5. Канадецът наниза 35 аса и ще търси първа победа срещу Джокович след девет поредни загуби.

Embed from Getty Images

"Това ще е труден мач. Раонич е един от най-високите и силни играчи в тура. Има и най-мощните сервиси. Готов съм за ракетите. Ретурът ми ще е ключов елемент. Хубаво е, че виждам Милош драв. Той е страхотен човек и добър приятел", заяви Ноле след победата си.