Новак Джокович бележи разочарование след разочарование в професионален план през настоящата година.

Най-добрият сръбски тенисист отпадна още след първия си мач на турнира в Барселона от кагория ATP 500. 12-кратният шампион в Шлема загуби от 140-ия в света Мартин Клижан с 1:2 сетa (2:6, 6:1, 3:6) за час и 41 минути.

Ноле отново изглеждаше уморен, летаргичен и разконцентриран. Допусна шеста загуба в последните си осем мача.

В Монте Карло той даде надежда за завръщане на формата си след последователни чисти победи над Душан Лайович и Борна Чорич, но сега отново претърпя крах.

Словакът Клижан до преди този мач имаше четири заугби в четири мача от по-именития си съперник.

Припомняме, че 140-ия в света игра и на турнира в София, където отстъпи на Стан Вавринка в три сета.

На четвъртфиналите в Барселона ще се изправи срещу опитния испанец Фелисиано Лопес.