Най-добрият български тенисист Григор Димитров постигна голяма победа, след като надви №2 в световната ранглиста Даниил Медведев (Русия) в осминафиналите на турнира от сериите "Мастърс" в Индиън Уелс. Гришо триумфраи след 4:6, 6:4 и 6:3 за близо два часа и петнадесет минути.

Негов съперник в четвъртфиналите ще бъде Хуберт Хуркач от Полша, който победи Аслан Карацев в два сета в осминафиналната фаза. С тази победа българинът подобри баланса си срещу Медведев и вече има две победи и три загуби срещу руския съперник.

Медведев поведе след първия гейм, в който успя да пробие подаването на Димитров за 0:1, а след това спечели своя сервис гейм, за да увеличи преднината си до 0:2. Григор успя да стабилизира представянето си и да намали до 1:2, а в четвъртия гейм стигна до първия си брейкпойнт, който обаче не успя да реализира - 1:3.

В остатъка от първата част и двамата печелеха подаванията си, а това доведе и до успеха на Медведев - 4:6.

Вторият сет, точно както и първия, започна с пробив на Медведев. За разлика от първата част обаче Димитров върна брейка още в следващия гейм, като си заслужи овциите както на съперника, така и на всички по трибуните, благодарение на невероятен удар между краката.

Пробивите продължиха да валят, като в два от следващите три гейма те бяха на сметката на Медведев и така шампионът от US Open имаше преднина от 1:4, като победата изглеждаше на една ръка разстояние.

Димитров обаче не се предаде и върна брейка, за да намали до 2:4 след двойна грешка на съперника. Промяната в облика му бе очевидна и той взе своя сервис гейм за 3:4, след което направи още един пробив за 4:4.

Руснакът изглеждаше по съвсем различен начин и грешеше много често, а след гейм на нула в полза на Гришо и 5:4, Медведев трябваше да сервира за оставането си в сета, което не успя да направи и след 6:4 се стигна до трети сет.

Димитров светкавично поведе с 3:0 в третия сет - благодарение на две спечелени подавания и един пробив, но Медведев го спря за 3:1. Стабилното представяне продължи и след още един брейк хасковлията вече бе само на гейм от триумфа, водейки с 5:1. Руснакът не се предаде и върна пробива, а след това успя да спечели гейм след изоставане от 15:30 за 5:3, но Димитров показа класа и след спечелено подаване на нула сложи точка на спора - 6:3 и победа в три сета.

Подробен видеорепортаж и най-доброто от Григор в Индиън Уелс може да видите на сайта maxsport.live