Рафаел Надал победи категорично Франсес Тиафо на четвъртфиналите на Australian Open с 3:0 сета (6:3, 6:4, 6:2) за час и 48 минути игра.

Испанецът се разправи с 21-годишния си съперник и не му остави никакъв шанс във всичките части - изглеждаше по-свеж, ранообразен и уверен.

Можем само да гадаем дали Григор Димитров щеше да даде по-голям отпор на Матадора, но предвид представянето си в миналия кръг срещу американеца, отговорът е по-скоро не.

Още с излизането си на корта Тиафо изглеждаше победен, а действията му набързо подсказаха, че интрига няма.

Рафа направи по един пробив в първия и втория сет и два в третия. Даде само две точки за пробив на съперника и ги спаси.

Снимка: Getty Images/Guliver Photo

Тиафо печелеше едва 1/3 от точките на втория си сервис и този път спаси по-малко точки за пробив (4 от 8) спрямо мача с Григор, когато българинът рядко успяваше да го накаже.

Това е шести полуфинал за Матадора в Австралия, като последният бе преди две години. През 2009-а спечели турнира след победа над Роджър Федерер.

На полуфиналите Надал ще играе със Стефанос Циципас в повторение на финалите на Мастърса в Канада и на клея в Барселона от миналата година. И в двата случая испанецът спечели с по 2:0 сета.

"Беше емоционален момент да се върна на четвъртфиналите в Мелбърн. Знаете, че съм имал много проблеми тук и ви благодаря за подкрепата. Шансовете ми не изглеждаха големи и за това съм много щастлив. Искам да покажа много добро ниво и се събуждам с мисълта да стана по-добър играч. Младите момчета искат да ме бият и нямат търпение. Това е страхотна година за младоците. Нека да видим какво ще се случи", заяви Надал след победата.