Андрей Рубльов спечели турнира в Белград на червени кортове от категория ATP 250.

Руснакът победи любимецът на домакините Новак Джокович с 6:2, 6:7(4), 6:0 за два часа и половина игра и така го лиши от третия му трофей в сръбската столица.

Ноле се опита да направи четвърти обрат в рамките на турнира и даде такава надежда, след като взе втория сет с тайбрек, но в последния световният №8 го разби в перфектни 34 минути.

ВИЖТЕ ВИДЕО ОТ МАЧА >>>

За Рубльов това е общо 11-а титла в кариерата и трета през годината след тези в Марсилия и Дубай. За Ноле финалът бе първи през годината след множеството санкции, които изтърпя до момента заради липсата на ваксинация.

Личеше си в хода на целия турнир, че сърбинът не е в оптимална форма, но той успяваше да се бори пред родна публика и със сигурност ще е доволен от цялостното си представяне.

След края на мача сърбинът използва повода да поздрави дългогодишния си бивш треньор Мариан Вайда, който също беше на трибуните.

Друг интересен момент бе жребият преди мача, като той не бе по традиционния начин с монета, а борба с яйца по случай Великден. И там руснакът спечели.

Триумфът му над Джокович е първи в това съперничество и реванш за загубата на финалите на ATP в края на миналата година.