Данийл Медведев детронира шампиона Новак Джокович на полуфинал в Синсинати след зрелищна битка с 3:6, 6:3, 6:3 за около 100 минути игра. Руснакът вдигна победно ръце и чака финал на Мастърса срещу Давид Гофен, който надигра Ришар Гаске в другия полуфинал.

Медведев прави невероятно лято, като това е третият му финал от северноамериканската част от сезона.

Световният №8 загуби във Вашингтон мача за титлата от Ник Кирьос, а на Мастърс турнира в Монреал мечтата му отне Рафа Надал. Да не забравяме, че през февруари Данийл спечели и в София пред българската публика.

Всъщност, Медведев вече си осигури изкачване от едно място в ранглистата - дори за загуби от Гофен, той ще стартира идната седмица като №7 ранглистата. Победа го праща над Кей Нишикори и Александър Зверев - №5 в света.

Джокович вървеше уверено към финала в първия сет, когато играта му от задна линия и защитата бяха безупречни. Но при 3-4 във втория сет световният №1 се огъна, допусна пробив и тази част отиде за руснака.

Тогава за първи път се видяха и нерви у Ноле, а вероятно и проблемът с лакътя започна да го тормози.

В третия сет Медведев проби за 2:1, а при 5:3 също удари на подаването на Джокович за победата. Руснакът сервираше невероятно в тази трета част, като не даде нито една точка за пробив на водача в ранглистата.

Гофен победи с 6:3, 6:4 Гаске и е на първия си финал от Мастърс сериите.

Мачът е от 23 ч българско време довечера, ще го предава MAX Sport 1.