Филип Краинович е четвъртият полуфиналист на тенис турнира Sofia Open от категория ATP 250.

Сърбинът се пребори в три сета за 2 часа и 15 минути с поляка Камил Майжрак - 6:3, 4:6, 6:3, за да си заслужи правото да се изправи срещу шампиона от миналогодишното издание на софийския турнир Яник Синер.

Краинович нанесе ударите си в края на първия сет, като проби подаванията на съперника при 3:3 и 5:3. Втората част бе решена само от един брейк - още в първия гем, когато пък сърбинът загуби своето подаване. Той стигна до 4 точки за пробив нататък в сета, но не успя и резултатът бе изравнен.

В решаващата част пак стигна само един пробив - Краинович успя при 1:0, а после бе много стабилен на свой сервис чак до последния гейм в мача. При 5:3 той подаваше за мача, но допусна инфарктна ситуация при 15-40, за да овладее контрола на гейма, да обърне и да затвори мача от втория мачпойнт.

Така поставеният под номер 5 в схемата ще срещне №1 Яник Синер, който защитава титлата си от 2020-а.

Другата полуфинална двойка е Маркос Хирон - Гаел Монфис (№2 в схемата).

Мачовете са в събота, като срещата Хирон - Монфис ще е първа (не преди 16 ч), следвана от Краинович - Синер (не преди 18 часа).

Финалът на шестото издание на Sofia Open е в неделя.