Намиращата се на осмо място в световната ранглиста американка - Слоун Стивънс, сензационно отпадна във втория кръг на турнира "Кремъл Къп" в Москва.

Победителката от миналогодишния US Open загуби от тунизийската квалификантка Онс Джабур с 3:6, 2:6 за час и 2 минути игра.

Така намиращата се извън първите 100 в света тунизийка, ще се изправи срещу Анет Контавейт от Естония на четвъртфиналите.

22-годишната Контавейт се справи с Киристина Младенович от Франция, побеждавайки я с 6:2, 7:6.

Представителката на домакините - Вера Звонарьова, хвърли другата сензация в турнира, след като елиминира поставената под №2 Каролина Плишкова с 6:2, 6:2.

Така след отказването на Симона Халеп и отпадането на Стивънс и Плишкова, на турнира в Москва не останаха тенисистки от топ 10.