Доминик Тийм ще играе в мача за титлата на финалния Мастърс в Лондон.

Австриецът победи защитаващият титлата си Александър Зверев със 7:5, 6:3 за час и 34 минути.

Така финалният Мастърс ще има своя нов шампион за четвърти пореден път. В последните години Анди Мъри, Григор Димитров и Александър Зверев последователно грабнаха дебютни титли от турнира.

В утрешния финал Доминик Тийм ще се изправи срещу гръцката звезда Стефанос Циицпас.

Победата на Тийм в днешния мач дойде напълно заслужено, като той бе по-добрият тенисист в страхотния мач, който двамата направиха.

Зверев пропиля два брейкбола в първия сет, за да бъде наказан в неговия край. При 6:5 в своя полза, Тийм успя да постигне пробив, с който затвори първата част.

През втората австриецът отново постигна само един пробив, но в средата нас сета.

Зверев отново може да съжалява за проляните два брейкбола, които го лишиха от зашитата на миналогодишната му титла.