Миналогодишната шампионка на "Ролан Гарос" Ига Швьонтек отпадна на четвъртфиналите в настоящото издание на турнира.

Тя бе спряна от Мария Сакари след 4:6, 4:6 в мач, който продължи час и 31 минути. Така Гърция е в тенис еуфория, тъй като ще има представители и при жените, и при мъжете в полуфиналите.

Сакари впечатли в първия сет, а във втория при 2:0 гейма в нейна полза Ига Швьонтек повика физиотерапевт и бе лекувана в съблекалните за няколко минути.

След това полякинята се опита да направи обрат, но не съумя. Като цяло не изглеждаше да има сериозни физически проблеми. Така на невероятната й серия от 22 поредни спечелени сета на "Ролан Гарос" беше сложен край.

Гъркинята от няколко години показва много силен тенис, но все нещо не й достигаше за класиране на финалните фази в турнирите от Големия шлем. Това ще е първият й полуфинал, като в кариерата си тя има само една титла.

Срещата беше много оспорвана, но Швьонтек прекали с непредизвиканите грешки и сякаш умората си каза думата. 20-годишната полякиня жънеше победи и на двойковия турнир и почти нямаше време за почивка преди днешния сблъсък.

В полуфиналите Сакари, която е №18 в световната ранглиста, ще играе с чехкинята Барбор Крайчикова.