Новак Джокович победи Данил Медведев с 3:1 сета (6:4, 6:7(5), 6:2, 6:3) за 3 часа и 19 минути на осминафиналите на Australian Open.

Сърбинът изигра поредния си силен мач и сломи своя 22-годишният си съперник, който с играта си показа защо стигна до тази фаза на турнира.

Руснакът, който ще дойде на турнира в София, игра много силно в първите два сета, но след това отпадна физически и изпусна няколко важни разигравания, които можеше да обърнат нещата в негова полза.

Умората и липсата на късмет на моменти го изнервиха и психическата устойчивост на Джокович му даде допълнителното предимство.

Новак бе просто твърде силен и не пропусна да впечатли с красиви отигравания, които матираха съперника.

В следващия кръг ще срещне свой много удобен съперник - Кей Нишикори, срещу когото има 15 победи в общо 17 сблъсъка.

Снимка: Getty Images/Guliver Photo

Японецът за втори път в турнира спечели мача си през иглени уши в невероятна драма. Губеше с два сета срещу Пабло-Кареньо Буста, но обърна и триумфира след тайбрек в пети сет - 6:7(4), 4:6, 7:6(4), 6:4, 7:6(8).

Нишикори за пореден път доказа, че напълно е усвоил японската черта да не се предава никога и със сигурност ще затрудни Джокович на четвъртфиналите. Сърбинът обаче остава твърд фаворит на най-успешния си турнир в Шлема.

В друг осминафинал французинът Лука Пуй изненадващо победи хърватина Борна Чорич в четири сета - 6:7(4), 6:4, 7:5, 7:6(2).

Ето как изглеждат четвъртфиналните двойки: Нишикори - Джокович, Раонич - Пуй, Баутиста-Агут - Циципас, Тиафо - Надал