Световният №7 Доминик Тийм постигна една от най-големите си победи в кариерата. И то със стил.

Австриецът детронира на четвъртфинал в Мадрид смятания за неподим на клея Рафаел Надал с 2:0 сета (7:5, 6:3) след час и 57 минути игра.

Така бе прекъсната серия от 21 поредни победи на Надал на тази настилка и 50 поредни спечелени сета.

Испанецът показа колебания още във вчерашния мач с Диего Шварцман, но този път се оказа неподготвен срещу играещия страхотен тенис Тийм.

Трябва да се припомни, че през миналата година отново австриецът спря Надал за единствената титла на клей, която не влезе във витрината на Матадора - тази в Рим.

Това бе общо трета победа за 24-годишния талант в общо девет сблъсъка с испанския съперник. В полуфиналите той ще играе с южноафриканеца Кевин Андерсън.