Рафаел Надал се класира за четвъртфинал на турнира Уимбълдън, след като отстрани Иржи Весели (Чехия) с 6:3, 6:3, 6:4, като продължава да отстранява противниците си без загубен сет.

Надал отива в този етап на турнира за първи път от 2011-а година, когато стигна и финала. Испанецът беше прекалено добър за Весели, когото проби два пъти на нула, а в крайна сметка се справи с препятствието за час и 53 минути.

Номер 2 в схемата на турнира отива в топ 8 на турнир от Големия шлем за 35-и път, което го неражде на 5-о място в тази ранглиста в Оупън-ерата, точно след Иван Лендъл (Чехословакия/САЩ).

Embed from Getty Images

В следващия кръг Матадора ще играе с Хуан Мартин Дел Потро или Жил Симон.

Новак Джокович също постигна чиста победа, но срещу по тежък съперник. Сърбинът сломи руснака Карен Качанов с 6:4, 6:2, 6:2 и ще играе с Кей Нишикори.

В другите мачове:

Милош Раонич (Канада) - Майкъл Макдонълд (САЩ) 3:1 (6:3, 6:4, 6:7, 6:2)

Кей Нишикори (Япония) - Ернест Гулбис (Латвия) 3:1 (4:6, 7:6, 7:6, 6:1)

Джон Иснър (САЩ) - Стефанос Циципас (Гърция) 3:0 (6:4, 7:6, 7:6)

Кевин Андерсън (ЮАР) - Гаел Монфис (Франция) 3:1 (7:6, 7:6, 5:7, 7:6)

Гледай мачовете на Григор Димитров от ATP 1000, 500 и 250 на живо по MAX Sport 1 и MAX Sport 2.