Световният №2 Даниил Медведев претърпя изненадващо поражение в първия си за сезона мач на трева.

В мач от първия кръг на турнира в Хале, руснакът загуби с 6:7, 3:6 от немеца Ян-Ленард Щруф, който е №45 в света.

Медведев просто не намираше отговор на мощния сервис на Щруф през голяма част от мача, който започна с аванс от 4:1 за руснака. В този момент изглеждаше, че това ще е рутинен успех за втория в света, но Щруг се измъкна от тежката ситуация, докара нещата до тайбрек, който представителят на домакините спечели с 8:6.

Драматичният сет повиши увереността на Щруф, който изигра блестящ втори сет, в който поведе с 5:1, а впоследствие спечели с 6:3.

Изненада не допусна Александър Зверев, който трябваше да играе три сета, но спечели немското дерби срещу Доминик Кьопфер с 6:4, 3:6, 6:3.

Със сигурност чаканият с най-голям интерес мач за деня бе между руснаците Андрей Рубльов и Карен Хачанов. В него победител се оказа Рубльов, който в два сета пречупи своя добър приятел - 6:3, 7:6.

Днес също така стана ясен и съперникът на Роджър Федерер за втория кръг на турнира в Хале.Това е световният №21 Феликс Оже-Алиасим от Канада, който победи поляка Хуберт Хукач с 6:3, 7:5.