Григор Димитров записа четвърто поредно поражение от "Ролан Гарос" насам. №405 в света Кевин Кинг го надигра на старта на АТР 250 турнира в Атланта - 7:5, 6:4, съобщи tennis.bg

Така той ще играе с друг американец в следващата фаза - №32 в ранглистата Тейлър Фриц. За 28-годишния Кинг това е първа победа в основна схема на АТР турнир в кариерата му. Той съумя да навакса изоставане с пробив и в двата сета.

Двубоят започна с три поредни пробива - два в полза на Димитров, който поведе с 3:1. При 5:4 Димитров изостана на свой сервис 0:40, но изравни до 40:40. Кинг обаче не се предаде и реализира рибрейк - 5:5. Нещо повече той записа серия от общо три поредни гейма на сметката си за 7:5 пред родна публика.

След почивката Григор проби два пъти и поведе 3:0. И в този момент отново допусна потресаващ спад. Кинг се възползва, за да осъществи обрат до 4:3 в своя полза. Димитров се срина и бе пробит за 5:3. В този критичен момент Кинг допусна рибрейк, сервирайки за мача като направи двойна грешка на точката за пробив.

В десетия гейм Димитров спаси три мачбола, но нямаше сили за повече и се предаде. На трибуните, за да подкрепя Григор бе и Андре Агаси. Участието на Григор в този турнир е второ като през 2011 година той отстъпи на старта на Раджив Рам.

Сега българинът се отправя към Мексико. От новата седмица той би трябвало да участва на АТР 250 в Лос Кабос.