Доминик Тийм за първи път спечели домашния си турнир във Виена след общо третия си обрат от 0:1 сета в хода на надпреварата.

На финала австриецът сломи Диего Шварцман с 3:6, 6:4, 6:3 след 2 часа и 27 минути игра.

Двамата изиграха фантастичен двубой, изпълнен със запомнящи се разигравания. В голям период от мача нисичкият аржентинец дори доминираше от основната линия и нямаше да е незаслужено, ако победи.

Поведе в резултата, след като постигна цели три пробива в хода на първия сет.

Във втората част обаче Тийм се стабилизира на свой сервис и постигна късен пробив за 5:4, който изравни сетовете.

Третата решителна част доказа, че австриецът е по-опитен в големите мачове. Той проби още в първия гейм и повтори постижението в края за 6:3.

Вкара общо девет аса срещу нито един за съперника и спечели 16-ата си титла в кариерата, пета през годината. Шварцман остава с общо три трофея.