Анди Мъри записа успешен старт на Мастърса в Шанхай и затвърди силната форма, в която се намира след контузията.

Шотландецът, който играе с "уайлдкард", победи световния №56 Хуан Лондеро с обрат - 2:6, 6:2, 6:3 за два часа и 18 минути.

Мъри изигра посредствен първи сет, в чийто епилог допусна два поредни пробива, като бе уязвим в почти всичките си сервис геймове.

След това обаче нещата се промениха. Ранен пробив във втория сет и още един при 5:2 затвърдиха обрата в събитията.

Третият сет изглеждаше равностоен, като Мъри проби за 3:1 и след това допусна пробив за 2:3, но направи още един, за да поведе с 4:2. При 5:3 спаси две възможности за съперника и с първия си мачбол затвори двубоя.

Така си отреди сблъсък на 1/16-финалите срещу световния №12 Фабио Фонини.

Голямата изненада в първия ден от основната схема дойде от канадеца Васек Поспишил, който подобно на Мъри заради контузиите си падна до №248.

Той мина през квалификациите и в първия кръг шокира Диего Шварцман след 7:6(2), 6:2.