Световният №6 Стефанос Циципас закри програмата във втория ден на Australian Open със стил.

Гръцката звезда постигна безпощадна победа с 6:1, 6:2, 6:1 над френския ветеран Жил Симон.

Интрига в мача нямаше нито за миг, като още след първите 20 минути на мачадвубоя, Циципас вече водеше с 5:0.

Тогава дойде и първият гейм в полза на Симон, а зрителите на "Род Лейвър Арина" иронично избухнаха в бурни овации. Причината бе, че в предходния мач тези фенове видяха 6:0, 6:0 за 44 минути в женксата програма, като този път поне аутсайдера успя да грабне един гейм.

За целия мач, продължил час и 29 минути, Симон грабна общо 4 гейма, а играта му бе под всякаква критика, като причината не бе само в играча от отсрещната страна.

В един момент нервите на Симон просто не изфържаха, а той изкрещя: "20 години тенис и никога не съм играл така".

Самият Циципас призна след мача, че този резултат е следствие от грешките на самия Симон, а не перфектната игра от самия него. Това му спечели иронични освирквания от стотиците етнически гръци по трибуните.

Днешната програма в мъжката схема видя очаквани победи на Циципас, Рафа Надал и руските асове Даниил Медведев и Андрей Рубльов. Именно това са фаворитите за място на полуфианлите.

Турнира обаче напуснаха и четирима псотавени в лицето на Роберто Баутиста Агут, Давид Гофен, Хуберт Хуркач и Дан Еванс.

Карен Хачанов (Русия) - Александър Вукич (Австралия) 6:3, 6:7, 7:6, 6:4

Лоренцо Сонего (Италия) - Сам Куери (САЩ) 7:5, 6:4, 6:4.

Рикардас Беранкис (Литва) - Сумит Нагал (Индия) 6:2, 7:5, 6:3

Томаш Мачац (Чехия) - Марио Виела Мартинес (Испания) 6:7, 7:5, 6:0 3:0 и отказване

Миакел Юмер (Швция) - Хуберт Хуркач (Полша) 3:6, 6:3, 3:6, 7:5, 6:3

Карлос Алкарас (Испания) - Ботик ван де Зандшлуп (Нидерландия) 6:1, 6:4, 6:4