Григор Димитров премина първия кръг на един от любимите си турнири в Акапулко, след като за 1 час и 10 минути се справи с Адриан Манарино - 6:4, 3:0 и отказване на французина.

Българинът бе убедителен и преди проблемите на съперника му да го принудят да се оттегли, като в оспорван донякъде първи сет ясно показа намеренията си в Мексико.

А той има прекрасни спомени от този турнир, който е печелил през 2014-а. Преди година именно в Акапулко Григор стигна полуфинал и загуби от Рафаел Надал в последния мач преди сезонът да бъде спрян заради пандемията.

Надпреварата е от категория ATP 500.

Сега на трибуните има и публика, макар и не в пълния капацитет на мексиканския комплекс.

Гришо е един от местните любимци с традиционно добрите си и атрактивни мачове там. И отново даде поводи да бъде аплодиран със силен първи сет срещу световния №34 Манарино - един неудобен левичар, който може да изненада всеки фаворит.

Димитров не бе в настроение да позволява такива сюрпризи и не допусна дори точка за пробив на съперника в първите 9 гейма на сета, в който самият той проби при 3:3. Едва в последното подаване на българина при 5:4, когато сервираше за сета, Манарино стигна до три точки за пробив, а самият гейм продължи 10 дълги минути.

За да ги спаси и да го вземе все пак Григор, с което да затвори този сет с 6:4.

Не че първата ни ракета игра блестящо, но бе достатъчно солиден и убедителен, за да спечели на старта. Той проби два пъти поред на старта на втория сет и при негово подаване и 3:0 гейма, Манарино даде знак, че няма да може да продължи.

Според първите информации травмата е в коляното.

16-ият в света Григор отива във втори кръг, където го чака сърбинът Миомир Кецманович (№46 в ранглистата). По-рано тази сутрин той елиминира с 6:4, 6:4 Фелисиано Лопес и си осигури място срещу българина на корта в следващата фаза.

Българинът и сърбинът никога не са се срещали в ATP тура.

Победителят от Димитров - Кецманович ще отиде на четвъртфинал, където съперник ще е спечелилият двубоя Франсес Тиафо - Лоренцо Мусети.