Новак Джокович се завърна с гръм и трясък в големия тенис, завоювайки четвъртата си титла на "Уимбълдън" и общо 13-а от Големия шлем.

Ноле разби южноафриканеца Кевин Андерсън със 6:2, 6:2, 7:6(3) след два часа и 20 минути игра и вече е четвърти във вечната ранглиста по титли от Шлема.

Само Роджър Федерер (20), Рафаел Надал (17) и Пийт Сампрас (14) могат да се похвалят с по-добро постижение.

Снимки: Getty Images/Guliver Photos

Сърбинът изнесе лекция на гиганта Андерсън и неутрализира бомбените му сервиси с добри ретури, за да спечели първата си титла от повече от година.

Успехът освен всичко означава, че Джокович ще се върне в топ 10 на световната ранглиста и ще заеме последната позиция в тази елитна компания.

Ноле за шести път в общо седем сблъсъка победи южноафриканския си съперник, който загуби втория си шанс за титла от Шлема. Андерсън претърпя поражение и на финала на US Open срещу Надал през миналата година.

Този финал на "Уимбълдън" бе първият, на който двама играчи над 30-годишна възраст се изправят в решителния мач.

А той започна страхотно за Джокович. Още в първия гейм станахме свидетели на пробив, а в петия дойде още един. Сетът бе спечелен лесно.

Вторият бе огледален и след само 72 минути Джокович вече водеше с 2:0.

Финалният сет бе много добър за Андерсън и вървеше гейм за гейм. При 5:4 южноафриканецът изпусна два сетбола а при 6:5, пропиля още три.

В тайбрека допусна три мини пробива и трябваше да се примири с превъзходството на съперника.