Японецът Йошихито Нишиока се предаде без бой срещу Новак Джокович в един от най-странните мачове на Australian open 2020.

Не че сърбинът не бе фаворит да го спечели, но начинът, по който се стигна до това 6:3, 6:2, 6:2 бе твърде лек.

Шампионът спечели само за 87 минути, като даде една-единствена точка на съперника в 12-те гейма на свое подаване в първите два сета. Това е антирекорд за мач извън първия кръг от турнир на Големия шлем. В целия мач се оказаха четири, след като в третата част японецът записа някак три.

Ноле печелеше подаването с за под минута, а съперникът му сякаш изобщо не искаше да е на корта.

Нишиока видимо бе притеснен, не успя изобщо да разгърне играта си, въпреки че има славата на коварен играч, а и неудобен - левичар е.

Световният №71 обаче нямаше никакви аргументи. Джокович го проби пет пъти, като в последните геймове не изглеждаше дори да се поти на корта, въпреки че температурите не са никак ниски.

В следващия кръг го чака Диего Шварцман, но изглежда, че шампионът напипва играта си и ще е трудно да бъде спрян.

Томи Пол, който прати за наше съжаление Григор Димитров у дома във втория кръг, бе прегазен от Мартон Фучович с 1:6, 1:6, 4:6.

Американецът нямаше никакъв шанс, като загуби първите два сета за общо 53 минути. Нямаше и следа от енергията и огромния хъс, който нюйоркчанинът показа срещу Гришо. Унгарецът Фучович продължава напред и чака среща с победителя от мача Джон Милмън - Роджър Федерер.