Представителят на домакините Андрей Рубльов спечели титлата на турнира по тенис от сериите. ATP 500 в руския град Санкт Петербург. Третият поставен в основната схема победи седмия такъв - Борна Чорич от Хърватия в два сета със 7:6(5) и 6:4 за точно 100 минути игра.

Така руснакът затвърди доминацията си срещу този съперник, като няма загуба в четирите мача помежду им. Трофеят пък е шести в кариерата му от турнири под егидата на ATP.

В първия сет се игра без пробиви, а в тайбрека хърватинът поведе с 5:2. Рубльов обаче спечели следващите пет поредни точки и направи обрат. Във втория сет шампионът проби в петия гейм и това бе напълно достатъчно, за да затвори мача.

Чорич губи финал в тази надпревара за втора поредна година, след като през 2019 отстъпи на друг руснак - Даниил Медведев.

Това е шести триумф на руски тенисист в четвъртвековната история на турнира - освен Рубльов това са правили Евгений Кафелников (1995), Марат Сафин (2000 и 2001), Михаил Южний (2004) и Медеведев (2019).