Ник Кирьос приключи бързо-бързо защитата на титлата си от 2019-а в Акапулко, след като травма го отказа в мача срещу французина Уго Юмбер още в първия кръг.

След един сет игра, спечелен от съперника му с 6:3, Кирьос нямаше сили да продължи, като видимо изпитваше проблем в китката.

Австралиецът бе излязъл да играе с травмата, като е искал да опита дали може да преодолее болката в хода на мача и да го завърши. След 30 минути и 9 гейма обаче, това се оказа невъзможно.

Умбер отива във втори кръг, където го чака Тейлър Фриц, който си партнира на турнира на двойки с Григор Димитров.

Рафаел Надал, големият фаворит в Акапулко, не даде шанс на сънародника му Пабло Андухар - 6:3, 6:2. А началото обещаваше интрига, след като световният №2 допусна пробив за 0:2 в първия сет.

След това Матадора стана отново познатият хищник, който може да напише учебник в два тома за концентрацията и мотивацията на спортното игрище. Надал заигра много точно и концентрирано и за 90 минути свърши работата си.

В следващия кръг го чака сърбинът Миомир Кецманович, който изненадващо елиминира Алекс де Минор в първия сингъл мач на турнира, още във вторник сутринта.