Александър Зверев се класира за четвъртфинал на US Open след победа в три сета над младия талант Яник Синер - 6:4, 6:4, 7:6(7).

С играта си италианецът доказа, че е заслужен осминафиналист, но миналогодишният финалист Зверев продължава да показва ниво на турнира, което може и да му донесе първа титла от Големия шлем.

Германецът е основен кандидат за трофея, ако изключим от сметките Новак Джокович. Двамата е много вероятно да се изправят на полуфинал, стига да няма изненади преди това.

Саша изигра три напрегнати сета, като в първите два постигна по един пробив - съответно за 3:2 и 5:4. Успя да задържи преднината си до края и да поведе с 2:0 сета.

В третия обаче срещна първия си по-сериозен проблем на турнира. Направи пробив за 2:1 гейма, но той бе върнат за 4:4. При 5:6 германецът трябваше да спасява два сетбола, а в последвалия тайбрек се справи с още три. Сетът бе на ракетата на Синер, но младият шампион от турнира в София не издържа на нервното напрежение.

Победата му срещу Синер бе 15-а поредна, което към момента е най-добрата серия от всички тенисисти в мъжката схема.

След мача Зверев каза, че е готов да печели по всякакъв начин. Той бе запитан за следващия си съперник - Райли Опелка или Лойд Харис.

"Мачът им вероятно ще е с пет тайбрека и се надявам да играят около осем часа. Искам следващият ми съперник да е изтощен и да лази от умора в мача помежду ни", пошегува се Зверев заради стила на игра на американския гигант.

Прогнозата му обаче не се оправда, тъй като Харис се справи със съперника си в четири сета - 6:7, 6:4, 6:1, 6:3.