Александър Зверев спря мераците на Роджър Федерер за седма титла на финалния Мастърс в Лондон след победа на полуфиналите със 7:5, 7:6(5) за час и 37 минути.

Германецът продължава да доказва, че е много неудобен съперник за Маестрото, побеждавайки го за трети път в шест сблъсъка.

Зверев демонстрира постоянен сервис и бе по-ефективен в ключовите моменти, за да се класира за първия си финал в турнира.

Първият сет мина без нито една точка за пробив преди германецът да пробие в последния възможен момент и то на нула - 7:5 и аванс в сетовете.

Втората част започна с разменени геймове на нула, но след това дойдоха два последователни пробива. До края отново нямаше точки за пробив и логично се стигна до тайбрек. В него положението бе същото, но при 5:4 точки Зверев направи мини пробив. Изпусна първия си мачбол, но на свой сервис взе своето.

В края германецът бе освиркан заради преиграването на една точка, но се извини на публиката. Победата му бе заслужена след седем аса и 23 печеливши удара. Взе реванш за поражението от Федерер в груповата фаза на същия турнир преди година.

На финала очаква победителя от сблъсъка между Новак Джокович и Кевин Андерсън.