Защитаващият титлата си Александър Зверев отпадна от Мастърса в Мадрид.

Той загуби четвъртфиналния мач срещу Стефанос Циципас с 5:7, 6:3, 2:6.

Двамата млади таланти, смятани за бъдещето на тениса, изнесоха страхотен мач в испанската столица, продължил 2 часа и 10 минути.

Освен страхотни изпълнения, на корта в Мадрид имаше и много нерви, дошли още в началото на двубоя.

Зверев получи предупреждение за бавене на времето при сервис, а немският тенисист веднага влезе в пререкание със съдията на стола.

Наложи се намеса на супервайзера, а когато Зверев поиска подкрепа от Циципас, такава му бе отказана. По време на мача миналогодишният шампион на няколко пъти се закачаше с публиката, която предимно подкрепяше Циципас, като тя му отвръщаше с негативно отношение.

Зрителите обаче нямаше как да останат безразлични към подобни изпълнения:

До четвъртия гейм  Циципас бе изтървал четири брейкбола, а съперникът му един.

В крайна сметка пробивът стана факт в 11-ия гейм. Направи го Циципас, при това на нула, за да поведе с 6:5 и да сервира за сета. Макар и трудно, той се справи със задачата и спечели частта със 7:5.

Вторият сет се развиваше доста равностойно, като и двамата уверено печелеха подаванията си.

Завършекът бе сходен с първия сет, само че в обратната посока.

Зверев стигна до пробив на нула в осмия гейм и поведе с 5:3. Германецът сервира за сета и го направи безпроблемно - на нула.

Третият решителен сет тръгна страхотно за Циципас, който пробив в четвъртия гейм и поведе с 3:1.

Той запази преднината си до края, за да направи още един пробив, с който спечели сета и мача, за да детронира действащия шампион.

На полуфиналите Циципас ще играе срещу победителя от мача между Рафа Надал и Стан Вавринка