Световният №3 Александър Зверев изигра поредния си странен мач и отпадна доста рано от турнира в Барселона.

Още в първия си двубой в каталунската столица, Зверев загуби от чилиеца Николас Джари с 6:3, 5:7, 6:7 за 2 часа и 34 минути игра.

Това бе най-сериозния успех за 23-годишният чилиец, който в третия кръг очаква победителя от мача между Григор Димитров и Фернандо Вердаско.

Днешният мач между Джари И Зверев бе доста интересен и драматичен.

Немецът започна по-силно и благодарение на класата си безпроблемно затвори първия сет с два пробива на сметката си и резултат 6:3.

Във втория сет обаче нещо се случи с играта на Зверев и той започна да прави доста грешки.

Изглеждаше нервен, от което се възползва Джари, който пропусна четири брейкбола, но реализира петия от тях в 11-ия гейм и спечели сета със 7:5.

Решителната трета част започна с безобразна игра на Зверев, който изоставаше с 0:3.

Немецът с руски корени все пак се съвзе и изравни, а двамата размениха по бърз пробив за 4:4.

Стигна се до тайбрек, също доста драматичен, в който Джар направи минипробив за 6:5, последва нова точка и победа за почти двуметровия чилиец.