Най-силният клубен турнир в света - Шампионска лига, остана без двете си големи звезди на четвъртфиналите за първи път от 16 години насам.

Кристиано Роналдо и Лионел Меси, заедно с техните Ювентус и Барселона, отпаднаха в два поредни дни на осминафиналите.

През всеки от последните 15 сезона, отборът на поне един от двамата достигаше до най-добрите 8 на Стария континент. Нещо повече, за тези изминали 15 сезона, Лионел Меси и Кристиано Роналдо имат общо 9 трофея от турнира, което е повече от половината.

Кристиано триумфира на пет пъти, веднъж с Манчестър Юнайтед през 2008-а, както и на четири пъти с Реал (Мадрид).

Медалите на Меси от Шампионска лига са четири, макар при първия от тях през 2006-а той да не е в групата за финала. През онзи сезон обаче той има 6 мача и един гол в турнира, заради което в крайна сметка получава медал заедно със съотборниците си.

Тези 9 трофея само доказват какневероятна доминация във футбола имаха тези големи суперзвезди.

Последният случай, когато ги нямаше на четвъртфиналите бе през сезон 2004/05.

Тогава Барселона отпадна от Челси с общ резултат 4:5, а младият Лионел Меси дори не бе в групата за онези мачове. Именно това е първият му сезон в професионалния футбол, като тогава той получаваше шансове предимно в Ла Лига.

Кристиано Ронладо пък вече се бе утвърдил в състава на Манчестър Юнайтед, но тогава "червените дяволи" допуснаха две поражения с 0:1 от италианския Милан.

Във вторник Роналдо защитаваше цветовете на Ювентус, но не успя да спаси тима си от шокиращото отпадане от Порто, макар "бианконерите" да играха почти половината от 120-те минути с човек повече.

Именно Роналдо имаше вина при гола на Порто за 2:2, а мнозина го разкритикуваха и за безличното му представяне през целия мач.

Снощи Лионел Меси се опита да повече Барса към наглед невъзможен обрат в Париж след загуба 1:4 в първия мач.

Аржентинският гений изравни с невероятен гол, но в края на първата част пропусна дузпа, с която сякаш сложи край на каталунските надежди за обрат.