Българският талант в тениса Адриан Андреев триумфира с титлата на двойки при юношите на Откритото първенство на САЩ.

Във финала Андреев и Антон Матушевич от Великобритания победиха със 6:4, 2:6, 10:8 американците Емилио Нава и Аксел Нефве за 59 минути игра.

В първия сет българинът и британецът пробиха за 2:1 и задържаха преднината си до края за 6:4.

Във втората част Андреев и Матушевич загубиха четири поредни гейма от 2:2 до 2:6. Така се стигна до шампионски тайбрек.

В него двойката с българско участие поведе с 9:6 и при третата си възможност затвори мача.

17-годишният Андреев е вторият българин, който печели титла при юношите на US Open след Григор Димитров, който стана юношески шампион на сингъл през 2008 година.

Андреев (вляво) спечели титлата в Ню Йорк.

Снимка: Twitter