"Щастливите 13" е новата рубрика на Dir.bg за една легенда. Култовата игра на Български спортен тотализатор - Спорт тото 1 с неговите 13 мача, е ветеран на 64 години у нас и отдавна има народната любов. Всяка седмица ще ви представяме тези 13 мача, които могат да ви донесат съвсем немалки печалби. Колонката с мачове можете да пуснете в пунктовете на Спортния тотализатор, но и онлайн - страницата www.toto.bg

"Щастливите 13" по ирония на съдбата стартира с извънредния, 13-ти за годината тираж. Мачовете в него са от вторник до четвъртък, в европейските клубни турнири, които се подновяват след няколкомесечна пауза с елиминациите. Крайният срок да пуснете фиша си за класическите 13 мача е до 19 ч във вторник (16 февруари).

Шампионска лига

1. Барселона - Пари Сен Жермен

Като казахме класика... Барса и ПСЖ ще се изправят в първи осминафинал във вторник вечер, двубоят е от 22 часа и ще се предава по MAX Sport 3. Двата отбора имат много сметки за уреждане, а със споменаването на тяхното съперничество, изплува един мач, който остава незабравим.

Преди четири година на 8 март Барселона направи обрата на обратите, като победи френския хегемон с 6:1 в реванша от осминафиналите. Каталунците бяха загубили първия двубой с 0:4 в Париж, а на своя стадион водиха с 3:1 в 88-ата минута и им трябаха цели 3 гола, за да продължат. Невъзможна мисия, разбира се. Тогава обаче Неймар се намеси с два бързи гола от дузпа и пряк свободен удар, а в шестата минута на добавеното време Сержи Роберто вкара попадението на лудостта - обрат, 6:1, чудо!

Днес Неймар е в ПСЖ, но е доста вероятно да не го видим на терена утре, защото е контузен.

Много вода изтече от 2017-а до днес, като ПСЖ за мнозина дори влиза като фаворит в мачовете. Реваншът е на 10 март в Париж.

Статистиките на преките двубои сочат, че Барса има 3 победи и реми срещу този съперник на своя стадион. В преки елиминации това ще е четвърти сблъсък, като досега винаги е продължавал тимът от Каталуня.

2. РБ Лайпциг - Ливърпул

Другият мач от Шампионската лига във вторник вечер, който противопоставя летящия в Бундеслигата отбор от Лайпциг на куцукащия и с куп липсващи основни играчи английски шампион. Ливърпул никога не е бил в по-тежка серия при Юрген Клоп, но кой пък познава по-добре германския футбол от него? Мачът не е в Лайпциг, а в Будапеща, където УЕФА го премести след отказа на Германия да приеме гостуващия отбор и да наруши строгите си карантинни правила. Можете да го гледате по MAX Sport 2.

3. Севиля - Борусия Дортмунд

Традиционно по това време на годината Севиля е в един друг турнир, устремен към пореното му спечелване. Този път обаче кралете на Лига Европа пробиха в елиминациите на Шампионската лига, за да срещнат там германския Борусия, който има и титла в турнира.

Мачът е в сряда от 22 часа и ще се предава по Ринг.

4. Порто - Ювентус

Два традиционни отбора за шампионския турнир, които са го печелили по два пъти. Юве отива в Португалия като фаворит, а Кристиано Роналдо е гладен за нов триумф с този трофей, което ще го направи наистина безсмъртен във футбола. Суперзвездата стана шампион на Европа с Манчестър Юнайтед и Реал, а сега търси титлата и с италианския гранд. Този стадион - "Драгао", навява и приятни спомени за Роналдо с един от най-паметните му голове изобщо в кариерата.

През 2009-а той изстреля топката със 104 км/ч от близо 35 метра и вкара победно за Юнайтед при гостуването на Порто, за да прати отбора на полуфинал в турнира. Попадението бе избрано за №1 на годината (Награда "Пушкаш"), и номер едно на десетилетието в Шампионската лига от феновете.

Тази среща е в сряда от 22 часа, пряко по btv action.

Останалите 9 срещи в тиража с 13 двубоя на Спорт тото 1 са от турнира Лига Европа. И сред тях има няколко изключително интригуващи съперничества.

5. Брага - Рома

6. Реал Сосиедад - Манчестър Юнайтед

Юнайтед все още преследва първи трофей при мениджъра Оле Солскяр, а този турнир изглежда добра възможност. Очевидно във Висшата лига нещата са трудни, защото лидерът Манчестър Сити се откъсна. Не е ясно с какъв състав ще излезе норвежецът за двубоя, който също е на неутрален терен - в Торино. Възможно е някои титуляри да получат почивка от натоварения график в английското първенство. Реал Сосиедад прави силен сезон в Примера и е пети, преследвайки място в четворката. Мачът е от 19,55 ч в четвъртък, ще го предава БНТ 3.

7. Динамо (Киев) - Брюж

8. Йънг Бойс - Байер Леверкузен

9. Антверп - Рейнджърс

10. Лил - Аякс

11. Гранада - Наполи

12. Бенфика - Арсенал

Един от най-любопитните мачове между два отбора, които търсят себе си напоследък. Бенфика изостана нетипично много в Португалия, на цели 10 точки зад лидера Спортинг и едва четвърти. Арсенал е още по-зле в Англия и е чак на десето място в класирането. Този мач ще върви по БНТ 1 от 22 ч в четвъртък.