Кристиано Роналдо облече черно-бялата фланелка на "Ювентус" за първи път в мач, като му отне 8 минута да свърши това, което прави вече 16 години.

Вкара гол.

Португалската суперзвезда започна в стартовия състав срещу дублиращата формация на "Юве" в традиционния за клуба мач, седмица преди старта на първенството на Италия.

ВИЖТЕ В ГАЛЕРИЯТА КАКЪВ ДЕН ИЗЖИВЯХА В 4-ХИЛЯДНОТО АЛПИЙСКО СЕЛЦЕ ВИЛАР ПЕРОСА С ДЕБЮТА НА КРИСТИАНО >>>

Той бе във Вилар Пероса, където се провежда т.нар. "Ювентус Дей" - ден на открити врати, мач срещу втория тим за феновете, снимки с играчите и т.н. Населението му е едва 4000, а за двубоя се стекоха над 5000 фена.

Снимка: AP/БТА

В Алпийското градче, което едва ли някога си е представяло, че ще е център на световния футбол дори за ден, Кристиано дебютира и вкара първия си гол за "Юве".

Той остана сам срещу вратаря в 8-ата минута и не сбърка, пращайки топката в мрежата над главата му. Наоколо бе пълно с фланелки, транспаранти, крещящи тифози и деца, искащи да докоснат новия идол.

В 70-ата минута охраната не успя да задържи поредните двама, опитали да нахлуят. Те стигнаха до Кристиано, снимаха се с него, след което напуснаха игрището под аплодисменти.

Две минути по-късно нахлуването вече бе масово и мачът бе прекъснат, а после и спрян окончателно. Нямаше смисъл да се играе повече, това бе денят на хората, които се радваха на терена на героите си.

Мачът завърши 5:0 за първия тим на "Юве", събрал се вече в почти пълен състав. Отсъстваше само Блез Матюиди, световен шампион с Франция, на когото трябват още няколко дни, за да е готов за игра.

Стартовият състав на "старата госпожа" в двубоя бе много сериозен: Шчесни, Куадрадо, Киелини, Бонучи, Алекс Сандро, Джан, Бентанкур, Бернардески, Дибала, Дъглас Коста, Роналдо.

На скамейката бяха Перен, Пянич, Кедира, Маркизио, Манджукич, Бардзали, Ругани, Кансело...

"Каква емоция! Какъв ден, достоен за страхотната история на победител, която има "Ювентус", написа в инстаграм Роналдо.

Снимка: Facebook

А коментарът на торинския в. "Тутоспорт" за целия ден и първата поява на Кристиано в екипа с черни и бели райета е показателен от корицата на изданието: "Роналдисимо!".

В неделя Роналдо ще дебютира в първенството при гостуването срещу "Киево" в 19 ч българско време.

Гледай футболните дербита от италианската Серия А само по спортните канали на А1.

Снимки: Getty Images/Guliver Photos