Волейболистките на Левски София победиха ЦСКА-Демакс (София) с 3:0 (25:19, 25:20, 25:18) в последния мач от предварителна група А на допълнителния турнир към женското първенство на НВЛ, в столичната зала Христо Ботев, пише bgvolleyball.com. Така „Сините“ отбелязаха три победи от три мача в турнира в София, като показаха, че неслучайно са актуалните носителки на Купата на България за 2014 година. Общо досега това е тяхна четвърта победа над вечния съперник ЦСКА-Демакс, като първо „сините” победиха „червените“ за първенството, а после след два успеха ги детронираха и от върха за Купата на България. Следващата седмица стартира вторият допълнителен турнир в Пловдив, като момичетата на треньора Радослав Бакърджиев ще имат възможност да се срещнат и с останалите тимове от първенството, както и временния лидер Марица. Евентуални победи ще подпечатат добрата визия на сините през този сезон и амбициите им за златен дубъл. Като цяло „сините“ стояха изключително стабилно в мача, като излязоха с нужната концентрация и мотивация. волейболистките на ЦСКА пък допускаха много непредизвикани грешки, като не можаха да дадат нужния отпор. И през трите гейма равностойност имаше само до 10 точка, след което волейболистките на Левски се откъсваха в резултата. С добър начален удар те разколебаваха посрещането на съперничките, като правеха комфортна преднина. Треньорката на ЦСКА Юлия Иванова търсеше всякакви варианти на евентуална промяна, но тя така и не настъпи. Въпреки рокадите червените не успяха направят корекции в играта си, като волейболистките на Левски затвориха мача с чиста победа. В същото време, Марица (Пловдив) победи Казанлък Волей (Казанлък) в последния мач от програмата на Група Б от междинния дял на редовния сезон.