В първия си мач от група Б пред собствена публика националите ни водеха с 2:0 гейма срещу САЩ, но допуснаха загуба с 2:3 гейма. Националите ни започнаха отлично първата част и след едно равенство при 1:1 успяха да поведат с три точки.

С точка след отлична атака на Цветан Соколов дойде първото техническо прекъсване при 8:5 за България. Домакините продължиха с добрата игра в защита и атака и при второто прекъсване преднината им бе 6 точки - 16:10. До края на гейма България нямаше проблем и с блок-аут на Тодор Алексиев взе първата част с 25:19.

В началото на втората част играта бе по-равностойна и домакините не успяваха да дръпнат с повече от точка-две в резултата. При първото техническо прекъсване резултатът бе 8:5 за България. Националите ни играеха много добре на блокада и успяха да поведат последователно с 5 точки при 10:5 и 6 точки при 12:6. Чрез точка от бърза атака на Николай Николов през центъра при второто прекъсване резултатът бе 16:10 за България.

След прекъсването в резултата на грешки на националите ни американците реализираха 5 последователни точки и намалиха пасива си до само точка - 16:15 за България. Домакините отново поведоха с 3 точки, но на три пъти допуснаха американците да се приближат до само точка, последно при 23:22. Българите успяха да спечелят и втория гейм с 25:22.

В началото на третата част американците успяха да поведат с 2:0, но националите ни веднага изравниха при 2:2. След две нови равенства САЩ поведоха с 3 точки при 7:4, а при първото техническо прекъсване резултатът бе 8:5 за гостите. Домакините изравниха при 13:13 след точка от чудесна атака на Тодор Скримов. Последваха две равенства, а при второто прекъсване гостите имаха преднина от 1 точка - 16:15.

Последваха четири изравнявания на резултата, последното при 19 равни, след което националите ни успяха да поведат с 2 точки. Последваха четири изравнявания, след което американците измъкнаха гейма с 27:25.

Четвъртата част започна равностойно, но след 4 равенства гостите поведоха с 6:4. Домакините веднага изравниха, последва ново равенство, а първото техническо прекъсване бе при 8:7 за САЩ. Последваха нови две изравнявания на резултата, след което американците поведоха с три точки - 12:9.

При второто прекъсване САЩ водеше с 16:13 точки. До края на четвъртата част американците нямаха никакви проблеми и докараха срещата до тайбрек. Гостите поведоха набързо с 3:0 в началото на тайбрека. При смяната на игрищата резултатът бе 8:6 за САЩ.

Блокадата на България бе изключително слаба и американците се възползваха максимално от това. Гостите показаха повече характер през последната част и заслужено взеха тайбрека и съответно мача с 3:2 гейма, съобщи БТА.

Втората среща между двата отбора е утре от 20.00 часа отново във Варна.