България пропусна страхотен шанс да се класира за Олимпиадата в Токио и пропиля аванс от два гейма срещу Бразилия.

Родните волейболни национали отстъпиха на олимпийския шампион с 2:3 (25:23, 25:19, 30:32, 16:25, 11:15).

Препълнените трибуни във Варна видяха невероятна битка, продължила над три часа, но за съжаление завършила с поражение за България.

Родният изигра феноменални три гейма. Спечели първите два и сякаш билетите за Токио бяха на една ръка разстояние, докато не дойде драмата в третата част, когато изпуснахме мачбол.

Бразилците измъкнаха тази част с 32:30, а това пречупи момчетата на Силвано Пранди, които допуснаха пълен обрат в мача.

Шансовете за Токио все пак остават, но изглеждат минимални. България ще вземе участие в европейската квалификация през януари, където от 8 тима за Олимпиадата ще се класира само един.

Снимка: БТА

Мачът започна равностойно, но още в средата на първия гейм България започна да трупа преднина.

Родните волейболисти бяха безгрешни, а играта на Селесао бе нетипично нервна.

Родният аванс достигна 6 точки при 17:11, а сякаш дори и българските волейболисти не вярваха на случващото се.

Бразилия все пак успя да се вдигне и намали до една точка при 23:22, но България удържа аванса и с мощна атака на Светослав Гоцев през центъра затвори гейма с 25:23.

Еуфорията завладяла състава ни се пренесе и през втория гейм, който започна страхотно.

Аванс от три точки, който поддържахме, дори успяхме и да го увеличим, за да се стигне до 15:10 в средата на тази част.

Мощната подкрепа от трибуните вдъхваше все повече увереност на нашите, които до играха гейма по невероятен начин и го спечелиха с 25:19.

Не всеки ден Бразилия губи с подобен резултат.

Снимка: БТА

Третият гейм бе най-равностоен. Играта вървеше точка за точка, а двата тима демонстрираха страхотен волейбол от световна класа.

За съжаление след жестока битка и пропуснат мачбол от наша страна, победата в гейма отиде при Бразилия с измъченото 32:30.

Този гейм сякаш изтощи нашите момчета, които изостанаха с 4 точки в началото на четвъртата част. Това още повече обезвери "лъвовете", които очевидно пестяха сили за тайбрека, виждайки, че тази част е обречена.

Тя завърши с катастрофалното 25:16 в полза на Бразилия.

В решителната част нашите отново не бяха на нужното ниво и загуби с 11:15, с което изпуснаха мача и олимпийската квота.