Женският ни национален отбор по волейбол поднесе една от големите изненади в турнира Лига на нациите.

Националките ни победиха световния шампион Сърбия с 3:1 (21:25, 25:21, 25:17, 25:23) в Нингбо, Китай.

Така след ужасния старт с 11 поредни загуби в турнира, България записа втора победа в рамките на седмциа.

Въпреки това родният тим няма шанс да се спаси от изпадане и през следващия сезон няма да е част от светвния волейболен елит.

Първият гейм в мача започна равностойно и се развиваше точка за точка до 20:20, но в края Сърбия дръпна и заслужено взе частта.

Втората част започна ужасно за нашите момичета. Сърбия натрупа убедителна преднина от 4 точки и изглежда сякаш ще предреши мача, но българките сътвориха страхотен и доста сензационен обрат, за да откраднат гейма с 25:21.

Това вдъхна страхотна увереност на нашите, които безпроблемно грабнаха третия гейм с 25:17. В четвъртия нашите натрупаха убедителна преднина от 8:0 и достигна до мачбол при 24:19. Тогава обаче последва странен спад и Сърбия върна до 4 точки, но за щастие това не се оказа фатално. България затвори мача, за да запише една от най-престижните си победи.

До края на турнира за момичетата ни предстоят още два мача. Утре срещу домакина Китай и срещу Германия в четвъртък.