България постигна третата си поредна победа на Европейското първенство по волейбол след 3:1 гейма над Португалия (25:23, 28:30, 25:23, 25:22) в Монпелие.

Нашите взеха сладък реванш за загубата от този съперник в Лигата на нациите през юни и оглавиха Група "А".

С успеха си завоюваха почти сигурно място на осминафиналите, макар че имат да играят още два мача в груповата фаза.

Този успех бе най-трудният за нашите до момента на турнира, но самите те си усложниха нещата с над 20 грешки от начален удар.

Позитивното обаче бе играта на Цветан Соколов, който заби впечатляващите 33 точки и непрестанно тормозеше португалците.

Именно той бе причината за спечелването на първата част със страхотна серия в нейния край.

Втората част я загубихме сами, след като изпуснахме голям аванс, но за щастие това не се оказа фатално.

В следваите две части отново имахме предимство, което задържахме до края.

В общи линии и двата отбора не играха на особено високо ниво, но се видя, че българският тим е много по-класният.

13 точки за нашите добави Тодор Скримов, а със седем се отчете Алекс Грозданов.

За португалците най-резултатен бе Александре Ферейра с 22 точки, а съфамилникът му Марко добави 16.

За България предстои най-трудният тест досега - мач с друг непобеден отбор в лицето на Франция в понеделник от 21:45 часа.