Женският национален отбор на България по волейбол претърпяха драматична загуба от тима на Белгия във втората си среща от група 1 на Лигата на нациите. "Лъвиците" отстъпиха на съперника с 2:3 (25:19, 25:15, 22:25, 16:25, 13:15) в среща, изиграна в "Арена Монбат" в Русе.

Шанс за изява получи и по-голямата част от останалите състезателки.

В първите два гейма българските волейболистки държаха изцяло инициативата и без проблем поведоха в резултата. Третата част, която бе и най-продължителна, се оказа ключова - въпреки предимството на "лъвиците" опонентките им успяха да ги настигнат и да обърнат нещата в своя полза, намалявайки пасива си на 2:1 гейма.

Четвъртият гейм бе под диктовката на белгийките и това предреши изходът му. Така двубоят влезе в тайбрек, в който гостенките от Фламандия първоначално бяха водещи. Впоследствие момичетата на Иван Петков показаха още по-сърцата игра и изравниха за 13:13. В ключовите моменти състезателките на Герт Ванде Брук се оказаха по-спокойни и това им донесе успехът след 15:13 и крайното 3:2.

Мирослава Паскова бе най-полезна за родния тим, като се разписа с 21 точки (2 аса), 16 добави Гергана Димитрова (1 ас). За опонентките им Брит Ерботс бе над всички с 23 точки (3 аса, 3 блокади), Селин Ван Гестел приключи с 14 точки (2 аса, 1 блокада).

Утре българките излизат срещу лидера САЩ, а Белгия се изправя срещу Япония.